W związku z licznymi zmianami wprowadzonymi w ramach tzw. Polskiego Ładu – część z podatników rozważa opodatkowanie swojej działalności w formie ryczałtu.

Wobec zbliżającego się terminu na wybór tej formy opodatkowania – Centrum Klasyfikacji Towarów i Usług oraz Biuro Rachunkowe TAXENO mają przyjemność zaprosić Państwa na wspólny webinar poświęcony tematyce zryczałtowanego podatku dochodowego.

Dlaczego warto wziąć udział? W toku naszego spotkania przedstawimy najbardziej istotne kwestie związane z opodatkowaniem ryczałtem, odpowiemy na najczęściej pojawiające się pytania, wskażemy jakie stawki podatku przypisane są do określonych rodzajów działalności, a także przekażemy praktyczne uwagi co do sposobu zabezpieczenia swoich rozliczeń.

Dla kogo? Spotkanie przeznaczone jest w szczególności dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą (B2B), a także dla podmiotów współpracujących z takimi osobami – ryczałt może być bowiem doskonałą formą minimalizacji niekorzystnych następstw Polskiego Ładu dla określonych przedsiębiorstw.

Kiedy? Webinar odbędzie się 28 stycznia 2022 r. (piątek), w godzinach 12.00-13.00, na platformie ClickMeeting.

***

AGENDA:

I. Część podatkowa

  • Ryczałt – na czym polega?
  • Czy to się opłaca? – przykładowe kalkulacje uwzględniające zmiany wprowadzone przez Polski Ład (brak możliwości odliczenia składki zdrowotnej / ulga dla klasy średniej)
  • Wybór ryczałtu – do kiedy możemy wybrać ryczałt?
  • Ryczałt a VAT
  • Różne profile działalności / źródła dochodu a stawki ryczałtu

II. Część klasyfikacyjna

  • Zmiany w stawkach ryczałtu od 2022 r.
  • Stawki ryczałtu – z podziałem na rodzaje działalności
  • Definicja wolnego zawodu
  • Klasyfikacja działalności – jak jej dokonać?
  • Jak zabezpieczyć możliwość stosowania niższej stawki ryczałtu?

PROWADZĄCY:

Magdalena Zima – Certyfikowany Główny Księgowy, Dyrektor w TAXENO Sp. z o.o., ekspertka w obszarze usług podatkowo-księgowych i finansowych, posiadająca ponad 20-letnie doświadczenie w obsłudze małych, średnich i dużych podmiotów krajowych i zagranicznych, działających w wielu branżach o charakterze produkcyjnym, handlowym i usługowym.

Jakub Jaros – prawnik, Dyrektor w Centrum Klasyfikacji Towarów i Usług. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze klasyfikacji towarów i usług. Autor i współautor licznych publikacji obejmujących zagadnienia klasyfikacyjne.

***

Formularz rejestracyjny znajdą Państwo pod poniższym linkiem:

>>FORMULARZ REJESTRACYJNY<<

ZAPRASZAMY!

Rejestrując się na powyższy webinar wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w formularzu na potrzeby organizacji mojego uczestnictwa w wydarzeniu organizowanym przez Centrum Klasyfikacji Towarów i Usług sp. z o.o. oraz TAXENO sp. z o.o.