W związku z najnowszymi zmianami w Taryfie celnej i systemie klasyfikacji towarów – z przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w naszym darmowym eksperckim webinarze: Kody HS i CN na 2022 r. – rewolucja czy ewolucja? Podsumowanie zmian i ich znaczenie.

Dlaczego warto wziąć udział? Jak co roku podatnicy, importerzy i eksporterzy muszą zmierzyć się ze zmianami w Taryfie celnej i aktualizacją kodów CN na poziomie UE – dlaczego rok 2022 jest wyjątkowy? Otóż właśnie w 2022 r. aktualizacja kodów CN będzie pochodną zmian wprowadzonych w siódmej już edycji Systemu Zharmonizowanego (HS) – na poziomie światowym. Takie zmiany mają miejsce raz na 5 lat – warto zapoznać się z ich zakresem i ocenić, jak mogą wpływać na prowadzoną działalność.

Dla kogo? Spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich osób stykających się z klasyfikacją towarów dla potrzeb celnych oraz podatkowych. W przypadku osób zaznajomionych z zasadami klasyfikacji – webinar może być dobrą okazją do odświeżenia i zaktualizowania posiadanej wiedzy. Dla osób stawiających pierwsze kroki w dziedzinie klasyfikacji – spotkanie będzie doskonałą sposobnością do zaznajomienia się ze specyficznym językiem klasyfikacji i najnowszymi zmianami.

Kiedy? Webinar odbędzie się 17 grudnia 2021 r. (piątek), w godzinach 12.00-13.00, na platformie ClickMeeting.

***

AGENDA:

1. Zasady aktualizacji HS oraz CN – założenia.
2. Jak klasyfikować towary – na co w praktyce zwrócić uwagę?
3. Znaczenie kodów HS/CN w polskim systemie podatkowym – gdzie spotykamy się z CN poza cłem?
4. Ryzyka i szanse związane z klasyfikacją.
5. Co się zmieni w 2022 r. – podsumowanie, przykłady zmian.
6. Zmiana HS/CN a rozstrzygnięcia klasyfikacyjne organów celnych/podatkowych:
*WIT
*WIA
*WIS
7. Jak przygotować się do zmian – praktyczne wskazówki.

PROWADZĄCY:

Sylwester Witalis – prawnik, doświadczony ekspert i licencjonowany doradca podatkowy (nr 10526). Partner zarządzający w ATNEO. Jest doświadczonym wykładowcą specjalizującym się w tematyce ceł, VAT, INTRASTAT oraz zagadnień związanych z handlem międzynarodowym.

Jakub Jaros – prawnik, Dyrektor w ATNEO, Dyrektor w Centrum Klasyfikacji Towarów i Usług. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze podatku VAT. Autor i współautor licznych publikacji dotyczących stawek VAT.

Piotr Sikorski – licencjonowany doradca podatkowy, prawnik, ekspert ds. ceł i handlu międzynarodowego z wieloletnim doświadczeniem w obszarze ceł, zagadnień z zakresu taryfy celnej i klasyfikacji taryfowej oraz wartości celnej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trakcie wieloletniej pracy w Ministerstwie Finansów, a następnie w firmach doradczych.

Formularz rejestracyjny znajdą Państwo pod poniższym linkiem:

>>FORMULARZ REJESTRACYJNY<<

ZAPRASZAMY!

Rejestrując się na powyższy webinar wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w formularzu na potrzeby organizacji mojego uczestnictwa w wydarzeniu organizowanym przez Centrum Klasyfikacji Towarów i Usług sp. z o.o.